Македонија

Времето денеска: Пороен дожд и грмежи

Времето денеска: Пороен дожд и грмежи

Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален порорен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови.

Утринската температура се движи од 16 до 21 степен, а дневната од 22 до 33 степени.

УВ индексто ќе изнесува 7.