недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Времето денеска: Пороен дожд и грмежи

images

Последни вести

Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален порорен дожд и грмежи, особено во северните и источните делови.

Утринската температура се движи од 16 до 21 степен, а дневната од 22 до 33 степени.

УВ индексто ќе изнесува 7.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести