среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Времето денеска променливо облачно

promenlivo_oblacno

Последни вести

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо со слаб локален дожд. Преку денот облачноста ќе се намалува и ќе биде сончево со умерена облачност и умерен наместа засилен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од седум до 15, а дневната од 23 до 30 степени.

 

 

Најчитани вести