четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди

oblaci-za-dozd

Последни вести

Времето ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди и слаб ветер од променлив правец. Во крајните источни и западни делови ќе има услови за слаб локален дожд.Максималната температура ќе биде во интервалот од 10 до 15 степени.

Во петок ќе дува умерен северен ветер кој ќе предизвика намалување на облачноста.

За време на викендот и во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и суво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести