четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето денеска: Променливо облачно со сончеви периоди

sonce i nebo

Поврзани вести

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, a на места повремено засилен ветер од североисточен правец, велат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Kон крајот на денот ќе има услови за локален дожд во северните делови.  Температурата ќе се движи од осум до 15 степени.

Во Скопје ќе преовладува слично време со температура до  степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести