петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Времето денеска променливо облачно

oblacno1-520x390

Последни вести

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд, особено претпладне.

Ќе дува умерен, повремено засилен, северен ветер, кој на места ќе достигнува брзина од над 60 километри на час.
Температурата ќе се движи од 21 до 31 степени.
Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со северен ветер. Температурата ќе достигне до 28 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести