четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 26

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо облачно со слаб дожд

delumno-oblacno-640x320

Поврзани вести

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд во североисточните делови.

Попладне облачноста ќе се намалува ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во вторник ќе биде сончево со умерена облачност. Во западните делови ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, додека пак во среда сончево со мала до умерена облачност и ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Најчитани вести