Македонија

Времето денеска – сонце и слаб ветер

Времето денеска – сонце и слаб ветер

Сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец, ни најавуваат за денеска метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сепак по одделни котлините ќе биде магливо и тивко со ниска облачност особено претпладнде, во текот на денот видливоста постепено ќе се зголемува.