среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Времето денеска – сонце и слаб ветер

Во некои котлини сепак и денеска маглата ќе биде присутна

magla i sonce

Поврзани вести

Сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец, ни најавуваат за денеска метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Сепак по одделни котлините ќе биде магливо и тивко со ниска облачност особено претпладнде, во текот на денот видливоста постепено ќе се зголемува.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести