вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Времето денеска сончево, утре облачно и врнежливо

sonce-vreme-dozd

Поврзани вести

Не очекува сонево време со слаб ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 30 степени.

Утре попладне ќе има зголемување на облачноста, а кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бида поројни проследни со грмежи.

Слаби врнежи ќе има и во четврток претпладне, а попладне и во петок преку денот ќе дува умерен, вдолж Повардарието на моменти засилен северен ветер.

Најчитани вести