понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Времето денеска сончево и топло

soncevo

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Условите за нестабилност се мали, но можна е само изолирана појава во крајните западни планински подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од осум до 14, а дневната од 24 до 31 степен.

Во среда времето ќе биде претежно стабилно, сончево и топло со благ пораст на дневната температура која ќе се движи од 25 до 32 степени.

Во вторник и среда УВ-индексот ќе изнесува 8.

 

Најчитани вести