Македонија

Времето денеска сончево и топло

Времето денеска сончево и топло

Времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од источен правец. Претпладне ќе има појава на магла по одделни котлини.

Температурата ќе се движи од 19 до 25 степени.