понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Времето денеска сончево и ветровито

soncevo-5003

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

УВ индексот ќе изнесува шест.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести