Македонија

Времето денеска сончево и ветровито

Времето денеска сончево и ветровито

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

УВ индексот ќе изнесува шест.