четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Времето денеска сончево и ветровито

soncevo1

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено во источните делови и вдолж Повардарието.

Максималната температура ќе се движи од 24 до 31 степен.Следува период на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести