Македонија

Времето денеска стабилно, со слаб југоисточен ветер

Времето денеска стабилно, со слаб југоисточен ветер

Сончево време, но минусни температури. Времето денеска ќе биде стабилно, со слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус осум до минус еден, а дневната од пет до 12 степени.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе биде минус пет, а дневната ќе достигне 10 степени.

За време на викендот ќе се задржи сончево време со ниски утрински температури.

Зголемување на температурите се очекува од понеделник, а во ноќта кон вторник ќе има услови за краткотраен снег.