четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 46

Времето денеска стабилно, со слаб југоисточен ветер

sonce-vreme-oblak-nebo-flickr

Последни вести

Сончево време, но минусни температури. Времето денеска ќе биде стабилно, со слаб југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус осум до минус еден, а дневната од пет до 12 степени.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе биде минус пет, а дневната ќе достигне 10 степени.

За време на викендот ќе се задржи сончево време со ниски утрински температури.

Зголемување на температурите се очекува од понеделник, а во ноќта кон вторник ќе има услови за краткотраен снег.

Најчитани вести