петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето денеска топло, од утре дожд

sonce-esen

Последни вести

Денеска не очекува променливо облачно време, магла по котлините, слаб јужен ветер и повремени сончеви периоди.

Утрово во целата земја без измерени температури над нулата – Скопје 5, Тетово 1, Крива Паланка 3, Виница 8, Штип 7, Берово 2, Гевгелија 8, Битола 2, Охрид 5…

Во вечерните часови и утре ќе има појава на нова циклонска активност и поинтензивни врнежи од дожд.

Денеска максималната дневна температураа ќе биде во Скопје 11, Тетово 4, Маврово 6, Дебар 11, Крива Паланка 10, Куманово 11, Штип 13, Свети Николе 10, Берово 10, Кавадарци 13, Струмица 11, Гевгелија, Демир Капија и Дорјан14,  Крушево 5, Битола 8, Охрид 10, Прилеп 9…

Најчитани вести