петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Времето ќе биде сончево со умерена облачност

esen-sonce

Последни вести

Времето денеска ќе се задржи сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Во претпладневните часови по одделни котлини ќе има појава на слаба магла.

Максималната температурата ќе биде во интервалот од 19 до 25 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести