Македонија

Времето ќе биде сончево со умерена облачност

Времето ќе биде сончево со умерена облачност

Времето денеска ќе се задржи сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Во претпладневните часови по одделни котлини ќе има појава на слаба магла.

Максималната температурата ќе биде во интервалот од 19 до 25 степени.