четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Времето ќе биде суво и стабилно

stabilno vreme

Поврзани вести

Нашето подрачје и во наредните денови ќе биде под влијание на висок воздушен притисок и стабилни воздушни маси, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето ќе биде стабилно и суво, со слабо изразено воздушно струење.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести