четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето ќе се задржи променливо облачно со повремен слаб дожд

oblacno11

Последни вести

Времето денеска ќе се задржи променливо облачно со повремен слаб дожд. Попладне во јужните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи. Локални врнежи ќе има и во ноќните часови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утре претпладне во јужните делови ќе има повремени локални врнежи од дожд со ретки грмежи, а попладне и во петок ќе преовладува стабилно време.

За време на викендот и во понеделник во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести