сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Времето облачно и студено

studenoooooo

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и студено време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег.

Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од пет до 13 степени.

Во Скопје слично време, облачно со дожд и со засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе достигне до десет степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести