вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Времето облачно и студено

studeno vreme

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, ветровито и посвежо, во претпладневните часови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен северозападен ветер.

Температура ќе се движи од седум до 18 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести