Македонија

Времето облачно и студено

Времето облачно и студено

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, ветровито и посвежо, во претпладневните часови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен северозападен ветер.

Температура ќе се движи од седум до 18 степени.