вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Времето облачно и ветровито

delumno-oblacno-640x320

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно, ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 15 степени.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала облачност преку денот, а од понеделник ќе има услови за утринска магла по котлините.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести