четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Времето облачно и врнежливо

oblaci-za-dozd

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни, посебно во западните и јужните делови од земјава.

Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер, кој ќе биде повеќе изразен во западните подрачја.

Дневните температури ќе се движат од 10 до 17 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести