вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Времето облачно и врнежливо

poroen-dozd1-540x272

Поврзани вести

Денеска времето во цела Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а можна е и ретка појава на грмежи во попладневните часови.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 14, а дневната од 14 до 20 степени. Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремен дожд и со температура до 20 степени.
Од утре прогнозата вели дека ќе имаме сончеви денови со температури и до 25 Целзиусови степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести