четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Времето облачно и врнежливо

dozd.gif-500

Последни вести

Денеска времето во утринските и претпладневните часови ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од слаб дожд кои попладне ќе престануваат.

Утре ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и релативно топло. Минималните температури од 3 до 13 степени, а максималните дневни ќе достигнат до 15 односно до 25 степени. Слично време не очекува и во понеделник.

Најчитани вести