Македонија

Времето облачно и врнежливо

Времето облачно и врнежливо

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец.

Температурата ќе се движи од шест до 18 степени.