вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Времето облачно и врнежливо

poroen-dozd1-540x272

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини со повремен снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец.

Температурата ќе се движи од шест до 18 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести