вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето облачно и врнежливо

oblaci-za-dozd

Поврзани вести

Времето во земјава денеска облачно и врнежливо.

Во попладневните и вечерните часови на повеќе места во земјата ќе има пороен дожд и грмежи.

Локално ќе има појава на град со засилен ветер, особено во источните делови на земјата.

Утринската температура ќе се движи од13 до 22, а дневната од 23 до 33 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести