среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Времето облачно и врнежливо

dozd-cador

Поврзани вести

Денеска не очекува променливо облачно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

Во петок под влијание на циклонска активност времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Во сабота ќе биде претежно стабилно, а попладне ќе има услови само за изолирана појава на краткотраен дожд, особено во планинските подрачја.

Стабилно и многу топло ќе биде в недела и понеделник.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести