Македонија

Времето облачно и врнежливо

Времето облачно и врнежливо

Денеска не очекува променливо облачно време, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

Во петок под влијание на циклонска активност времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи.

Во сабота ќе биде претежно стабилно, а попладне ќе има услови само за изолирана појава на краткотраен дожд, особено во планинските подрачја.

Стабилно и многу топло ќе биде в недела и понеделник.