петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Времето облачно и врнежливо

poroen-dozd12

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и грмежи, особено во јужните и во источните делови. Кон крајот на денот се очекува постепено стабилизирање на времето и престанок на врнежите.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната од 21 до 28 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести