понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Времето облачно и врнежливо

poroen-dozd1-540x272

Поврзани вести

Времето претпладне во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Попладне облачноста ќе се намалува, кон крајот на денот ќе се повлекува кон исток, а во западните делови ќе има повеќе сончеви периоди.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 22 до 29 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести