Македонија

Времето облачно и врнежливо

Времето облачно и врнежливо

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Температурата ќе се движи од 17 до 25 степени.