сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 16

Времето облачно и врнежливо, температура до 23 степени

sonce-ili-dozd

Поврзани вести

Не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и повремен локален дожд. Врнежите ќе бидат повеќе застапени во северните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести