Македонија

Времето облачно и врнежливо, температура до 23 степени

Времето облачно и врнежливо, температура до 23 степени

Не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и повремен локален дожд. Врнежите ќе бидат повеќе застапени во северните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени.