понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Времето облачно и врнежливо

dozd

Последни вести

Денеска не очекува претежно облачно време со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат проследени со грмежи.

Попладне се очекуваат пообилни врнежи.

Утринската температура ќе се движи од осум до 14, а дневната од 15 до 18 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести