сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Времето облачно, на планините снег

sneg-putevi-put-saobracaj-ciscenje-rojters-1354528170-236675

Последни вести

Претпладне променливо облачно со сончеви периоди, во западните делови на планините облачно со повремен снег.

Попладне на некои пониски места врнежите ќе започнат со дожд, а потоа речиси насекаде ќе поминуваат во снег. Повеќе врнежи се очекуват во западните и северозападните подрачја. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 12 степени.

Најчитани вести