сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Времето облачно, не заборавајте да си понесете чадор

Sky_cloudy

Поврзани вести

Не очекува пооблачно и посвежо време со услови за дожд.

Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 23 до 31 степен.

УВ-индексот ќе има пониска вредност поради зголемената облачност и ќе изнесува 7.

За време на викендот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во почетокот на наредната недела ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести