Македонија

Времето облачно, не заборавајте да си понесете чадор

Времето облачно, не заборавајте да си понесете чадор

Не очекува пооблачно и посвежо време со услови за дожд.

Утринската температура ќе се движи од девет до 16, а дневната од 23 до 31 степен.

УВ-индексот ќе има пониска вредност поради зголемената облачност и ќе изнесува 7.

За време на викендот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во почетокот на наредната недела ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.