понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето облачно, попладне дожд и грмежи

oblaci-za-dozd

Поврзани вести

Времето ќе биде сончево со умерена облачност, во источните делови локално со краткотраен дожд. Во попладневните часови ќе има локална нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Темпратурата ќе се движи од 23 до 32 степени.

УВ индексот ќе изнесува осум.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести