Македонија

Времето облачно, попладне дожд и грмежи

Времето облачно, попладне дожд и грмежи

Времето ќе биде сончево со умерена облачност, во источните делови локално со краткотраен дожд. Во попладневните часови ќе има локална нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Темпратурата ќе се движи од 23 до 32 степени.

УВ индексот ќе изнесува осум.