петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Времето облачно, попладне се очекуваат поројни дождови

dozd1

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.  Локално може врнежите да се пообилни особено во источните делови од земјата. Ќе дува слаб променлив ветер.

УВ индексот ќе изнесува пет, a температурата ќе се движи од 18 до 26 степени.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести