вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Времето облачно со повремен локален дожд

vreme-oblacno21

Последни вести

Времето денеска ќе се задржи претежно облачно со повремен локален дожд. Попладне во јужните делови од земјата ќе има услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температурата ќе биде во интервалот од 16 до 20 степени.

Од утре следува период на стабилно, суво и релативно топло време. Во одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести