Македонија

Времето облачно со сончеви периоди

Времето облачно со сончеви периоди

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.Максималната температура ќе биде во интервалот од 9 до 15 степени.

До четврток ќе има услови за појава на утринска магла по котлините, а во среда и во четврток претпладне ќе има и повремен локален дожд. Во петок ќе дува северен ветер кој ќе предизвика намалување на облачноста.