вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Времето облачно со сончеви периоди

oblaci-za-dozd

Последни вести

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.Максималната температура ќе биде во интервалот од 9 до 15 степени.

До четврток ќе има услови за појава на утринска магла по котлините, а во среда и во четврток претпладне ќе има и повремен локален дожд. Во петок ќе дува северен ветер кој ќе предизвика намалување на облачноста.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести