петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Времето облачно, температурата до 20 степени

Cloudy day (1)

Поврзани вести

Не очекува умерено облачен ден. Ново, позначајно наоблачување се очекува во вечерните часови, почнувајќи од западните краишта.

Максималните дневни температури ќе изнесуваат околу 20°С, а нешто потопло, до 23°С, ќе биде во гевгелискиот регион.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести