Македонија

Времето облачно, температурата до 28 степени

Времето облачно, температурата до 28 степени

Денеска не очекува блачно време, а ќе има и краткотраен дожд. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб северен ветер.

Температурата од 15 до 28 степени.

Во следните денови ќе биде претежно стабилно, сончево и значително потопло.