петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Времето облачно, температурата до 28 степени

Cloudy-day

Поврзани вести

Денеска не очекува блачно време, а ќе има и краткотраен дожд. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб северен ветер.

Температурата од 15 до 28 степени.

Во следните денови ќе биде претежно стабилно, сончево и значително потопло.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести