среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Времето облачно и врнежливо

dozd

Поврзани вести

За денеска се очекува повремен и слаб дожд наутро, позастапен во северната половина од земјата.

Попладне дождот малку ќе го зголеми инензитетот и ќе биде застапен во поголем дел од земјата. Во текот на вечерта врнежите постепено ќе престануваат, освен во источните краеви каде се уште ќе има услови за повремен слаб дожд.

Попладне можна е ретка појава на грмежи во југоисточниот крај. Максимална температура околу 14°С се очекува во поголемиот дел од населените места низ земјава. Југот на повардарието очекува максимални 18°С.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести