недела, 26 март 2017  |  Вести денес: 0

Времето облачно, можност за дожд и грмежи

dozd-5

Поврзани вести

Променливо облачно со сончеви периоди, во јужните и источните делови ќе има услови за повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието и во Пелагонија повремено засилен северен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 30 степени.

УВ индексот ќе достигне вредност од 6.

И утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне во јужните и западните делови ќе има локален дожд и појава на грмежи. Од петок ќе преовладува стабилно време со постепен пораст на дневната температура.

Најчитани вести