Македонија

Времето облачно со услови за снег

Времето облачно со услови за снег

Времето денеска ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот и во ноќните часови со услови за слаб локален снег.

Температурата ќе се движи од минус еден до минус пет, а дневната од нула до шест степени.

Во Скопје слично време со температурата до три степени.

Утре во вечерните часови и во вторник претпладне ќе има услови за локален слаб снег, особено во североисточните делови. Потоа во наредните денови ќе преовладува сончево и потопло време со умерена облачност. Утринските и дневните температури ќе бидат во пораст.