вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Времето облачно, температура до 23 степени

soncevo

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб северен ветер и појава на краткотрајни локални врнежи од дожд.

Околу пладне на повеќе места ќе има зголемена облачност, а локално ќе има краткотраен дожд, во југозападните делови проследен со грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува. Температурата ќе се движи од 15 до 28 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести