сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 36

Времето облачно и врнежливо

oblacno-sonce

Поврзани вести

Времето денеска променливо облачно со можни врнежи од дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 13 до 24 степени Целзиусови

Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено во југозападните делови.

Променливото време ќе се задржи се до вторник. Во вторник ќе биде посвежо со засилен ветер од северен правец, а врнежите на планините ќе преминуваат во снег. Од среда ќе биде стабилно и потопло.

 

Најчитани вести