Времето повторно нестабилно, грмежи и ветер во попладневните часови

146

Услови за локален пороен дожд, грмежи и силен ветер ќе ни донесе првиот работен ден попладневно ширум државата.

Сончевото утро кое ќе биде позачестено претпладнево, попладне се очекува да донесе промени со локален дожд посебно во западните и северните региони.

Температурниот максимум денес ќе достигне  од 29 до 36 степени а УВ индексот ќе биде 8.

Дожд се очекува и во главниот град каде температурите ќе се движат до 34-тиот степен.

Слично време како денес, односно нестабилно ќе донесе и вторникот, додека веќе во среда УМХР најавува стабилизација.

Skin Delight

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.