Македонија

Времето претежно сончево, температура до 18 степени

Времето претежно сончево, температура до 18 степени

Времето денеска претежно сончево.

Во претпладневните часови по котлините ќе има појава на магла која во текот на денот ќе слабее.

Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18 степени.