Македонија

Времето претпадне облачно, попладне сончево

Времето претпадне облачно, попладне сончево

Денеска не очекува облачно време во претпладневните часови, а попладне не очекува сончево време.

Во крајните западни и северозападни делови попладне ќе има услови за појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, а по должината на Повардарието повремено и засилен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.