сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Времето претпадне облачно, попладне сончево

poroen-dozd1-540x272

Поврзани вести

Денеска не очекува облачно време во претпладневните часови, а попладне не очекува сончево време.

Во крајните западни и северозападни делови попладне ќе има услови за појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен, а по должината на Повардарието повремено и засилен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести