недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Времето променливо: наутро сонце, попладне облаци

oblacno-vreme

Последни вести

Времето во државата претпладне ќе биде  сончево и студено со мала облачност, а по котлините со магла и ниска облачност. Попладне променливо облачно со слаб северен ветер.

Температурата ќе се движи од шест до 13 степени.

Во Скопје слично време со температурата до шест степени.  

Најчитани вести