недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Времето променливо облачно, температура до 12 степени

oblacno-sonce

Последни вести

Времето денеска променливо облачно, а во северните делови ќе иа услови за повремен слаб дожд и снег.

Во југозападните делови ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а вдолж Повардарието умерен, повремено и засилен северозападен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12 степени.

Најчитани вести