сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Времето променливо, попладне дожд

dozd

Поврзани вести

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата. Во вечерните часови на места ќе има пообилен дожд, проследен со грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи од 21 до 31 степен Целзиусов.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести